Smile:)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Stephen King

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
funky_angel

funky_angel


Mesaje : 29
Data de inscriere : 13/04/2010

Stephen King Empty
MesajSubiect: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeSam Apr 17, 2010 7:53 pm

Sunt curioasa daca mai e cineva pe forum care citeste Stephen King Cool
Stephen King este, dupa parerea mea, cel mai bun scriitor de carti horror...este genial felul cum scrie:te tine in suspans pana la finalul cartii, iar ideile sunt care mai de care mai ciudate
In Carrie, de exemplu, este vorba de o fata cu puteri telekinetice...in Christine este vorba despre un Plymouth (o masina) care pare venita din iad Twisted Evil ...in Pet Sematary actiunea se petrece intr-un orasel construit langa un cimitir al amerindienilor unde, daca ingropi pe cineva, in poti aduce la viata, desi nu va mai fi aceeasi persoana
Ceea ce imi place cel mai mult la Stephen King este felul cum descrie evolutia psihologica a personajelor...uneori ajunge pana la nebunie What a Face
Ca sa va dati seama ce fel de scriitor este, ganditi-va la faptul ca dupa majoritatea operelor sale au fost facute filme foarte reusite...poate ati auzit de "Camera 1408"....ei bine, filmul este realizat dup o nuvela,parca, de-a lui Stephen King study


va recomand toata opera sa (eu nu am terminat-o de citit, dar am citit mare parte din ea)
Sus In jos
fake_fate

fake_fate


Mesaje : 132
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 31
Localizare : In Galaxy

Stephen King Empty
MesajSubiect: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeMar Iun 29, 2010 12:42 pm

Deci Twisted Evil mai fakut curioasa ...Si i-a ghici :> sunny Am luat de la bliblioteca Stephen King - Shining Smile) cheers deci inca n-am citit Smile) dar eu am vrut sa zic acu snaaa:)) sa fi mandra ca mai convins sa citesc Razz Deci pe spate cica in Hotelul Overlook, ca intr-un castel vrajit de o sumbra si sangeroasa magie, salasluieste o forta misteroasa( mi sa facut pielea de gaina) si monstruasa( brr) , care incepe sa straluceasca (( precum Danny, care are numai 5 ani , dar este un Shiner, adica este inzestrat cu o energie psihica supranormala caei da puteri de vizionare ............PAUZA Smile) nik nu va mai zic:)) va pove dupa ce o citesc
Sus In jos
fake_fate

fake_fate


Mesaje : 132
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 31
Localizare : In Galaxy

Stephen King Empty
MesajSubiect: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 10:08 am

Waaa deci nu sa va vina sa credetii!!!!
Am ciit cartea si este cu o familie care trebuie sa aiba grija de un hotel aflat pe un munte si toata iarna trebuie sa stea izolati acolo sa aibe grija de hotel....brr!
Yeah si baiatul are o "stralucireee" adika cu cei ca ei poate sa vorbeasca in gand :> sa vada ce gandesc oameni din jurr ehe ehe Smile)
Si tacsu tocmai ce se lasesase de bautura si holetu ala e bantuitt ba da rau ma:)) pana si animalele din boscheti >Razz si locul de joacasi barul valeluuu si e o camera in care o doamna batrana si scofalcita face baiee si apartamentu prezidential are creir pe pereti puu! Neica e super tareeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stephen King Empty
MesajSubiect: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitime

Sus In jos
 
Stephen King
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Shaman King

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Biblioteca :: Horror-
Mergi direct la: