Smile:)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Yu yu Hakusho

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Smile:)
Admin
Smile:)


Mesaje : 247
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 28
Localizare : Oradea,Bihor

Yu yu Hakusho Empty
MesajSubiect: Yu yu Hakusho   Yu yu Hakusho Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 8:59 pm

Despre anime-ul Yu yu Hakusho
Sus In jos
https://mysmileismymake-up.forumgratuit.ro
fake_fate

fake_fate


Mesaje : 132
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 31
Localizare : In Galaxy

Yu yu Hakusho Empty
MesajSubiect: Re: Yu yu Hakusho   Yu yu Hakusho Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 4:00 pm

Interesant anime:D a stiut unde sa se opreasca si cum sa nu o exagereze deja. Personajele sunt diferite si interesante, iar fazele comice sunt ceva de speriat pt stomacul meu in special cele cu kuabara si yusuke sau celle in care keiko ii da unda del face afis. Inceputul e cv clasic:)) cel mai amare bataus al tuturor timpurilor=))
Sus In jos
BlueRose

BlueRose


Mesaje : 65
Data de inscriere : 14/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Timişoara

Yu yu Hakusho Empty
MesajSubiect: Re: Yu yu Hakusho   Yu yu Hakusho Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 10:38 pm

Dupa parerea mea, cel mai bun anime ! L-am vazut de 4 ori si tot nu m-am plictisit. cheers

Inca imi amintesc cum cadeam din pat de ras, in special la certurile dintre Kuwabara si Hiei, cum stateam cu inima stransa cand echipa Urameshi avea probleme, cum tipam la Hiei si Yoko cand faceau pe increzutii (aveam cam 7-8 ani pe-atunci), cum muream de nerabdare sa vad urmatorul episod, cum il faceam nesimtit pe Hiei ca nu-i spunea Yukinei adevarul, cum ma enervam pe cei de la A+ fiindca dadeau un singur episod din Yu Yu Hakusho si doua din altele, cum nu puteam sa dorm noaptea de curiozitate cand se termina episodul intr-un moment in care nu stiai ce se va intampla si te lasa in suspans, cum am ramas Shocked cand Yusuke i-a cerut lui Keiko sa se casatoreasca, fazele imprevizibile ale lui Yusuke, cum speriam familia cand ma bucuram ca unul din echipa castiga o lupta, cum radeam cand il auzeam si il vedeam pe Kuwabara "Yukiiina-san" , cum il pocnea Shizuru pe Kazu, cum am ras la faza cu medalionul primit de la Yukina in penultimul episod, cum am plans de emotie la sfarsitul ultimului episod si imi parea rau ca nu era si Hiei pe plaja... cum mi se facea greata cand vedeam poze HieiXKurama (dar acum m-am obisnuit) si cum desenam zilnic unul sau mai multe personaje (inca mai desenez, dar nu zilnic Razz ).

Yu Yu Hakusho este un anime clasic, dar cu tot ce ii trebuie: actiune, comedie, drama, romantism, mister, SF... Grafica e excelenta (de mentionat ca a fost creat in 1994 , chiar si filmele sunt reusite (personal prefer Movie II - Poltergeist Repot), iar muzica la fel (inclusiv OVA-urile) si sa nu uitam de Eizou Hakusho.

Ah...ce vremuri...pacat ca nu s-au facut mai mult de 2 filme. Dar am auzit ca se face live-action si au aparut in cinema-uri 3 filme live-action, iar al 4-lea e inca in lucru. Stie cineva sa-mi spuna daca exista cu adevarat sau e doar un zvon?! scratch
Sus In jos
Continut sponsorizat





Yu yu Hakusho Empty
MesajSubiect: Re: Yu yu Hakusho   Yu yu Hakusho Icon_minitime

Sus In jos
 
Yu yu Hakusho
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Desene animate noi :: Anime-
Mergi direct la: