Smile:)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ink heart- Inima de cerneala de Cornelia Funke

In jos 
AutorMesaj
Smile:)
Admin
Smile:)


Mesaje : 247
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 28
Localizare : Oradea,Bihor

Ink heart- Inima de cerneala de Cornelia Funke Empty
MesajSubiect: Ink heart- Inima de cerneala de Cornelia Funke   Ink heart- Inima de cerneala de Cornelia Funke Icon_minitimeDum Apr 04, 2010 2:06 am

Este o poveste inedita care te tine cu sufletul la gura si imi permit sa spun ca este o carte buna pt toate varstele. Protagonista...este o fata al carei tata, atunci can dciteste, are darul de a aduce din carte personaje,obiecte sau a introduce in carte(poveste) oameni reali, deoarece avea un glas magic, facand ca toata povestea sa para reala. Stiu ca e de domeniul fantasticului si usor infantil, dar, el si fiica lui au parte de o multime de aventuri, cand, vor incerca sa reintroduca in carte, personajele rele, aduse mai demult de barbat fara sa vrea, in lumea reala. Actiunea este superba, se creaza un adevarat univers. Poti simti spaima, agitatia si magia de-alungul intregii carti. Chiar daca pare pt copii este defapt mai elaborata decat s-ar astepta cineva si merita s afie citita.
Sus In jos
https://mysmileismymake-up.forumgratuit.ro
 
Ink heart- Inima de cerneala de Cornelia Funke
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Season 1 : LoveGame With An Ice Heart
» Ce culoare are inima ta??

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Biblioteca :: Fantasy-
Mergi direct la: